Ilze Aizsila, Mīlas kastings

“Mīlas kastings” prezentācija

2022. gada 4.martā, atsaucoties Mārupes novada Bibliotēkas uzaicinājumam tikties ar lasītājiem un Babītes Kultūrizglītības centra priekšlikumam uzburt latgalisku noskaņu novadā, rakstniece Ilze Aizsila kopā ar improvizatoru Viesturi Vizuli, mūzikas grupu “Dabasu Durovys” un vidējās paaudzes deju kolektīvu “Dārta” īstenoja muzikālu grāmatas “Mīlas kastings” prezentāciju.

VIDEO >>

Dzīvespriecīgā gaisotnē Piņķu viesiem bija iespēja baudīt pasākumu austrumlatviskā gaisotnē un uz vairākām stundām domās pārcelties uz Dagdas pilsētiņu. Rakstniece stāstīja par savu radošo ceļu, par romāna “Mīlas kastings” tapšanu, par iedvesmotājiem un smieklīgiem atgadījumiem iz dzīves – par tiem, kas Ilzi padarīja par tādu rakstnieci kā viņa ir – nedaudz nenopietnu, bet sirsnīgu. Fonā varēja aplūkot fotogrāfijas no Dagdas un tās apkaimes – skatus, kas bija ietverti romāna “Mīlas kastings” lappusēs.

Pasākumu vadīja un no rakstnieces papildu informāciju izvilināja atraktīvais improvizators Viesturs Vizulis. Pasākumā košu vēju ienesa vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dārta” (vadītājs Lauris Silins), izpildot dejas “Sadancošana Ludzā” un “Buobu dancis”. Pasākuma laikā klātesošie varēja noklausīties autores viesstudiju laika Vācijā drauga – mūziķa Martina Rozenplēntera (Martins Rosenplänter) video sviecienu – paša sacerēto dziesmu “Līgo Latgale” (tapusi pēc ceļojuma uz Latgali. Norādītajā video var lasīt arī dziesmas tekstu latviešu valodā – Ilzes Aizsilas tulkojums).

Grāmatas prezentāciju noslēdza mūziķis Arnis Slobožaņins kopā ar “Dabasu Durvys” grupas dalībniekiem, kas koncertprogrammā iekļāva rakstnieces Ilzes Aizsilas izvēlētās dziesmas.

Sirsnīgus vārdus rakstniecei veltīja zobenu cīņas mākslas (rakstnieces hobijs) skolotājs Arnis Spurdziņš no “Samuraju parka”, kā arī Juris Viļums, kurš bija mērojis ceļu no Dagdas un atklāja savu saikni ar šo grāmatu. (Juris ir palīdzējis autorei ne tikai ar faktiem par Dagdu, bet arī ar latgaliešu tekstu gramatiku.)

Autore izsaka sirsnīgu pateicību Mārupes novada pašvaldībai par laipno uzņemšanu, visiem, kuri palīdzēja noorganizēt šo pasākumu, kā arī lielajam viesu pulkam – par smaidu, ziediem, jaukiem vārdiem un iedvesmu nākamajiem darbiem!