Romantiķiem
Romantiķiem

Dzīvot naktij

Mīlestības romāns

Bērni paaugušies, tādēļ Magdalēna nolemj atsākt darba gaitas un pieņem piedāvāto vietu vīratēva uzņēmumā. Mainoties dzīves ritmam un arvien vairāk aizraujoties gan ar darba izaicinājumiem, gan kolēģa, vīna pārdošanas vadītāja, Hugo noslēpumaino valdzinājumu un ierosinātajiem eksperimentiem sapņos, Magdalēna pamazām arvien skaidrāk sajūt tukšumu attiecībās ar vīru. Pievēršoties ezotērikai un izjūtot vēl nebijušu emociju spektru, viņa naktīs sāk redzēt zīmīgus sapņus…

  • Platums: 125
  • Augstums: 195
  • Dziļums: 15
  • Svars: 200 g
  • Lappuses: 240
  • ISBN: 9789934159251
  • Publicēts: 2021-08-02

Vēlies izlasīt?

Jautā savā bibliotēkā vai meklē grāmatnīcās “Valters un Rapa”, “Jānis Roze”, “Globuss” u.c.

E-grāmata vai drukātas grāmatas pasūtīšana:
Latvijas Mediji mājaslapā

 

 

Romāna panākumi konkursā

Romāns “Dzīvot naktij” ir divu autoru kopdarbs, ko rakstniecēm izdevies īstenot, pateicoties “Latvijas Mediji” izsludinātajam “Vakara romāna” konkursam un augstajam romāna manuskripta novērtējumam. Autores ir ļoti pateicīgas par žūrijas sniegtajiem padomiem daiļdarba pilnveidošanai, kā arī lieliskajai izdevniecības komandai par ieguldīto darbu grāmatas tapšanā.

Grāmatai veltīta dziesma “Dzīvot naktij”

Pirmo reizi sērijas “Vakara romāns” vēsturē “Latvijas Mediji” izdoto grāmatu “Dzīvot naktij” muzikālā un emocionālā veidā papildina tai speciāli radīta dziesma. Vārdi – Ilze Aizsila, mūzika un balss – Viktorija Kortmann (Vācija).

Videoklips tapis sadarbībā ar horeogrāfi Liliju Liporu, video montāža – Jānis Orbidāns.

Grāmatas "Dzīvot naktij" tīzeris

Dziesma "Dzīvot naktij"(Viktorijas Kortmann mūzika un balss, Ilzes Aizsilas vārdi)

Ilze Aizsila - romāna

Autores vēstule lasītājiem

Dārgie lasītāji!
Klausoties dziesmu “Dzīvot naktij, man radās nepārvarama vēlme uzrakstīt jums vēstuli. Par to, ko man nozīmē šis romāns. Tas ir ļoti īpašs darbs. Ne tikai tāpēc, ka pirmais romāns, ko jebkad esmu uzrakstījusi, bet, drīzāk, tāpēc, ka pirmais, kas skar aizraujošo tēmu par sapņiem. Par tiem, ko redzam naktīs un kurus ietekmē tie, par kuriem domājam nomodā.
Aptuveni trešdaļu mūža mēs pavadām miegā. Puse pasaules arī šajā mirklī guļ: daļa no cilvēkiem murgo, citi redz viedus sapņus, kāds gūst vēl citādu pieredzi vai mokās ar bezmiegu, baudot vīnu un grimstot pārdomās par dzīvi, sapņiem un ilūzijām…
Man ar sapņiem vienmēr ir bijušas īpašas attiecības, bet kopš nakts, kas negaidot pavēra durvis uz jaunu, citiem nepierādāmu un grūti izskaidrojamu pieredzi, sāku meklēt atbildes uz jautājumiem: kas ar mums patiesībā notiek miegā; kas ir sapnis un kur tas noris; kāpēc daži cilvēki sapņos spēj lidot, kamēr citi pēc pamošanās neko neatceras? Un ko nakts mums ar to visu vēlas pateikt? Mirklī, kad mana draudzene Ginta atsūtīja saiti uz romānu konkursu, uzreiz prātā dzima darba nosaukums – “Dzīvot naktij”.
Šajā mīlestības romānā sapņus izmantoju kā saistvielu starp galvenajiem varoņiem, lai caur viņu attiecību līkločiem aplūkotu šo daudznozīmīgo tēmu. Rakstīšanā iegrimu tik dziļi, ka pati sāku satraukties, cik tālu galvenā varone Magdalēna ir gatava iet tumsā, lai beidzot kaut ko saredzētu… Romāns “Dzīvot naktij” piedāvā citādu skatījumu uz noslēpumaino miega valstību un romantiskām attiecībām, kuras iedragā zemapziņā iesprostotās alkas un bailes. Bet kas būtu vēlmes bez šķēršļiem, kārdinājums bez maldiem un ticība dienai bez spējas noticēt naktij? Tas ir stāsts par patiesuma meklējumiem ilūziju pasaulē, par uzticēšanos savām jausmām un par iekšējo spēku būt pašam savu sapņu vadītājam.
Rakstīšanas darbs virzījās uz priekšu līdz ar vīzijām sapņos un pārlasot dažādu autoru – apzināto sapņu skolotāju, sapņu jogas praktizētāju – darbus. Tomēr nepateiktā ir daudz vairāk, tāpēc šis ir tikai pirmais romāns, kurā sapņus izmantoju kā vienu no sižeta motīviem.
Izlolots mēnessgaismā un ar īstajā brīdī manā dzīvē ienākušās Indras līdzdalību, kura palīdzēja pamatīgi saīsināt pirmo manuskriptu (2019), romāns tika iesniegts konkursā “Vakara romāns 2020” un guva panākumus. 2021. gada augustā grāmata nonāca pie lasītājiem kopā ar to papildinošu dziesmu. Var gadīties, ka pēc šī darba izlasīšanas vairāk pievērsīsit uzmanību saviem sapņiem. No sirds novēlu, lai tie sniedz atbildes un ir dziedinoši!

Patīkamu lasīšanu un pilnvērtīgu miegu vēlot,
Ilze Aizsila

Uz tikšanos un sazināšanos!

Atsauksmēm, komentāriem, priekšlikumiem vai jautājumiem par grāmatu ar personificētu ierakstu un autogrāfu aicinu pakāpelēt pa šo balto ailīšu kaskādi. Zinātkārajiem – poga zemāk.

Kontakti: ilze.aizsila@gmail.com, +371 20151118
Foreign Rights: Zvaigzne ABC Publishers | Cataloque 2023>>

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad Jūs atverat vietni. Uzzini vairāk!