Mīlas kastings

Atsauksmes – “Mīlas kastings”

Ir 2022. gada jūnijs, pagājis aptuveni pusgads, kopš romāns “Mīlas kastings” uzrunā lasītājus bibliotēkās un grāmatu veikalos visā Latvijā. Divas reizes grāmata ir bijusi pārdotāko grāmatu topā “Zvaigzne ABC” veikalos, to aktīvi lasa bibliotēkās (vairākās ir pat izveidojušās pagaras rindas!). Tas nozīmē – grāmata ir pilnvērtīgi uzsākusi savu patstāvīgo ceļu pie lasītājiem.

Drīzumā iznāks rakstnieces jaunais romāns “Solis līdz altārim”, līdz tam – autore vēlas pateikties visiem lasītājiem, kuri ir pamanījuši Ilzes Aizsilas pirmās grāmatas un kuri ir veltījuši laiku, lai iedziļinātos daiļdarbu sižetā un uzrakstītu plašu atsauksmi.

Tiem, kuriem autores literārā darbībā vēl ir sveša, noderēs grāmatu blogeru, instagrameru un lasītāju atsauksmju apkopojums par jaunāko no romāniem “Mīlas kastings”, tā kā arī nākamais darbs būs līdzīgā noskaņā – gaišs, dzīvespriecīgs, ar ķibelēm, protams…

Ja vēlies, lai arī Tava atsauksme tiktu pievienota, lūgums nosūtīt to ar mājaslapas apakšpusē pievienotās vēstules nosūtnes formas starpniecību.

ATSAUKSMES

Facebook
Rakstniece Ramona Indriksone

Lieliska lasāmviela neierasti vēsajā maija nogalē! Braucot autobusā uz Cēsīm izlasīju kādas 20 lappuses. Bija interesanti jau tāpēc vien, ka Ilzes grāmata paņēma mani aiz rokas un ieveda vidē, kurā pati augusi un kuru labi zina, proti Latgalē. Bet es pa Latgales skaistajām vietām tikai kā tūriste, turklāt Dagdā neesmu bijusi un, braucot garām ceļa rādītājam, nodomāts, nāktos iegriezties, kā nekā Raiņa Dagdas skiču burtnīcas!

Ļoti ceru šajā vasarā vai vismaz rudenī aizbraukt līdz Dagdai un pati savām acīm aplūkot estrādi, ezeru un ekskluzīvā saimniecības preču veikala, kur agrāk plauktos spīdēja glāzes ar uzdrukātu 40 “Tāpēc vīrieši nedrīkstot svinēt četrdesmito gadu jubileju, citādi varot agri nomirt. Bet vienīgais, ko drīkstot darīt, ir iedzert uz skumjām,”vietā mākslas galeriju ar ugunīgās mākslinieces Kamenes gleznām.

Dagdā sastaptajos droši vien sazīmētu kolorīto un ekskluzīvo māklinieci Kameni, kuras “garos tumšos matus savaldīja melna stīpiņa ar kaķa ausīm, ” bijušā saimniecības veikala agrāko īpašnieci Viktoriju lakotās augstpapēžu kurpēs ar blondi krāsoto bizi, Madaru ar “omulīgām ķermeņa aprisēm un medukrāsas matiem.”

Ilzes grāmata ir tikpat dzirkstoša un krāšņa kā viņa pati! Tik kolorīti raksturi, Latgales krāšņa vide, vietējā leksika, humors, sulīgie izteicieni, spilgti un aizrautīgi. Laimīga pasaka pieaugušajiem, kā rakstīts Latgales kultūras ziņu portālā.

“Bet tur, kur pa vidu uzrodas sieviete, vairs nav skaidrs, ko nozīmē draudzība.”

Godread 5 zvaigžnu vērtējums nav īsti taisnīgs. Pēc 10 zvaiģžnu sistēmas es liktu 8, taču Godread tas nozīmē apmēram kā 3. Un tāpēc atturēšos no zvaigžnu vērtējuma.

Instagram
piecasgaismasotas

Ilze Aizsila “Mīlas kastings”, apgāds @zvaigzne_abc, 2021, grāmatas noformējumā izmantota brīnišķīgā Ilzes Krastiņas @i.krastina glezna.
☀️ Tāds silts, krāsainiem piedzīvojumiem un mīlestības caurvīts romāns, kas viegli lasās un iekrāso vasaru, nostaļģiski vēloties atgriezties lauku dzīves vienkāršībā, zaļumballēs, malkas krāmēšanā, šarmantās mazpilsētas bodītēs un vēlmē apmeklēt Latgali.
☀️ Romāns lasījās tik ātri, piepildīts ar lielu daudzumu meistarīgu dialogu un ar mīlestības dzirksti, īpašās notis man izskanēja cilvēcīgumā, sirsnīgās sarunās, dabas ainavās, māju pagalmos, emocijās un pārsteigumos.
☀️ Mani ļoti uzrunāja centrālais tēls gleznotāja Kamene (Kamilla Liene, bērnībā iesmieta par Kamieli Ļenu 🤩😉). Bija saistoši iepītas gleznotājas darba aizkulises, apraksti par mākslas dažādību un dažādu amatnieku prasmju sapludināšana, nu tā patiesi latviski, ar brīvdabas tirdziņa pieskaņu.
☀️ Lasot par pozitīvo gaisotni un dzīvesprieku rūpējās romāna autores Ilzes Aizsilas lieliskais un gaumīgais humors.
☀️ Ielieku Dagdu ciemošanās sarakstā. Diezin tur arī ir kāda tāda bodīte, kur gribas uzkavēties, visu izpētīt, iepazīt vietējo vēsturi, aprunāties ar līdzcilvēkiem un nopirkt ko savdabīgu? 😍
☀️ Patika vasarīgais romāns – izlasi, uzlādējies un skrien savā dzīvē! Lai skaista šī vasariņa!

Instagram
priekslasit

Ilze Aizsila “Mīlas kastings”.
Viegls, raiti lasāms mīlas romāns, kas liek aizceļot vasarā, pabaudīt Latgali, pasmaidīt un reizēm arī iesmieties balsī! ☀️
No Vācijas atgriezies Latvijā, Ivo noīrē istabu Dagdā, pie vietējās mākslinieces Kamenes un sākas viņa piedzīvojumi Latgalē.
Protams, vietējās dāmas met aci uz skaisto ārzemnieku, arī pēkšņi no Vācijas uzrodas bijusī draudzene, bet, Ivo sirdī pamazām sāk iekrist kāda cita. 🐝
Arī Kamenei ir savs pielūdzējs Jānis, ar kuru iet kā pa kalniem un Ivo ierosina, ka Kamenei noderētu kādas īslaicīgas attiecības. Lai izvēlētos īsto šajām attiecībām – Kamene noorganizē vīriešu kastingu🕺.
Manuprāt, lieliski uzburta mazpilsētas aina – visi viens otru pazīst, kaimiņienes, kas “nenoklausās”, bet visu dzird, zaļumballes ar starpgadījumiem, pārbāzts vietējais veikaliņš, kur ir nopērkams pilnīgi viss 🤭.
Vieglums un humors, kas caurvij romānu, ļauj atslēgties no ikdienas un domās iegrimt mazpilsētas ainiņās.
Un, protams, grāmatas vāks – fantastisks! 💚
Paldies @ilze.aizsila!

Instagram
mrs.lasitaja

Viegls, nu dikti viegls romāns ar vasaras gaisīgumu.
Ivo bērnībā devās līdzi vecākiem – prom no Latvijas uz Vāciju. Nu Ivo ir atgriezies Latvijā un piedzīvojumi, vai pareizāk sakot – meitenes pašas teju vai atrod ceļu pie Ivo.
Latgale, vasaras pilnbrieds – jaunība, iemīlēšanās, pieķeršanās, griezsirdība, sirds sāpes un laimīgas beigas. Viss, kas tādā klasiskā un romantiskā romānā pienākas.
Galvenais, kas mani grāmatu uzrunāja izlasīt bija skaistais vāks un tas, ka darbība norisinās Latgalē. Brīdī, kad grāmatā izlasīju vārdu “škvarkas” – iekšēji gavilēju – jā, jā – dodiet man vēl Latgali! Tomēr jāsaka, ka Latgales smeķi es būtu gribējusi sajust vēl vairāk. Ja jūs zinātu, kāds Latgalei ir šarms!! Ak, sailgojos pēc vasaras.
Manai gaumei grāmata tomēr ir par vieglu un “rozīgu”, tomēr noteikti iesaku vieglas literatūras cienītājiem. Iespējams, ja lasītu vasarā – arī būtu citādas sajūtas.
Šis man liek domāt vai pastāv tāda sezonāla lasīšana – ziemā lasīt par aukstumu, smeldzi un vasarā par sauli un gaisīgumu? Hmm.

Instagram
alekurbook

📚Ilze Aizsila “Mīlas kastings”
Mūs sagaida aizraujošs ceļojums uz Latgali – Dagdu, iepazistam ne tikai vietēju dialektu,bet arī novērojām kā attīstās attiecības starp varoņiem.
Lasas grāmata ļoti viegli.
Ļoti patīka,ka autore izmantoja gan latgaliešu,gan krievu izteicienus,jo tā jau Latgalē ir – runā visas iespējamās valodas,un nereti viena teikuma izmanto gan latviešu,gan latgaliešu,gan krievu valodas🤭
Un otrā lieta kas patīka – daudz varoņu! Un tas nebūt netraucēja,tieši otrādi. Katrs varonis ar savu odziņu,mentalitāti (ja tā var teikt🤭),kas lieliski papildināja šo romānu.
Viss sākas ar to, ka Ivo pēc dzīves Vācija, nolēma atgriezties Dagdā. Īre istabiņu pie vietējas mākslinieces Kamenes. Abi sadraudzējas. Kaut kur,sirds dziļumos abiem ir simpātijas vienam pret otru, bet viņi kaut kā nepieverš tām jūtam uzmanību. Un kādu dienu Kamene izdomāja sarīkot vīriešu kastingu.
Kamene ir sajūsma,Ivo gan nē.
Bet fināls ir foršs!🤭

Facebook grupa “Izcilas grāmatas”

Rakstošais Gundaris Kravalis

Ilze Aizsila, ‘’Mīlas kastings’’

105. – ‘’Meklēju draugu nopietnām īstermiņa attiecībām Latgalē, sākot ar šī gada 1. augustu. Tuvākajā mēnesī laika vīrietim neatliks, jo iemīlēšanās gadījumā tiktu apdraudēta man ļoti svarīga projekta pabeigšana. Brīdinu, ka ilgi neplānoju mīlēt, jo man ir vajadzīgs puisis tikai attiecību pārejas posmam. Lūdzu interesentus gatavoties kastingam, kas sāksies tieši 1. augustā.

Veči. Ja kāds no jums tagad šo lasa, jums ir taisnība. ‘’Mīlas kastings’’ ir ‘’meiteņu romāns’’ un tā autore Ilze Aizsila ir sieviete. Es pazīstu autori. Paldies Dievam, Ilze ir jauna, skaista un precēta sieviete. Ja tā nebūtu, tad kādam vecam, klibam un mazliet inteliģentam vīram būtu problēmas. Bet ir tā, kā ir un tagad mēs analizēsim autores izdoto romānu.

Kādēļ šāds iesākums? Gribu iezīmēt savu redzējumu par dažām lietām. Esmu vecs vīrs un vairs nemainīšos. Manuprāt, Globusu draudzīgi apdzīvo Sievietes, Vīrieši un mazākums Citādo un mēs visi esam ļoti atšķirīgi. Mēs arī rakstām un lasām atšķirīgi. Romānu ‘’Mīlas kastings’’ ir rakstījusi sieviete. Romāns ir par attiecībām. Domāju, romāna mērķa auditorija būs sievietes. Ja es personīgi nepazītu autori, mani grāmatnīcā atbaidītu grāmatas nosaukums un es tai paietu garām.

Vēl viena doma, ko rosināja autores romāns. Mēs visi zinām, mums visiem ir konkrēta attieksme, mēs regulāri analizējam un apspriežam kādu pašmāju bestselleru autori un viņas darbu ‘’…Mežģīnes’’. Tā ir absolūti droša tēma, atliek pieminēt autori un klope ir garantēta. Pēdējā laikā lasītāju grupās ir aktualizēts jautājums par nerātnajās tautas dziesmās lietoto specifisko vārdu ieviešanu mūsu ikdienā. Es domāju vārdus, kuri sākas ar p, un kurus līdz šim mēs lietojām kā lamu vārdus. Neesmu drošs, ka šajā sakarā būtu vajadzība kaut ko mainīt. Nerātnās tautas dziesmas ir savā vietā un vajadzības gadījumos tiek lietotas. Kāds varbūt pavaicās, bet kā tad paliek ar erotiku?

Tagad es sāku romāna ‘’Mīlas kastings’’ analīzi. Romāns ir par attiecībām. Varētu pat sacīt romāna galvenā tēma ir attiecības starp puisi un meiteni. Ja filmu sērija par superaģentu 007 Džeimsu Bondu tiek dēvēta par pasakām pieaugušiem zēniem, tad ‘’Mīlas kastings’’ varētu būt pasaka pieaugušām meitenēm. Attiecības visdažādākajos to veidos un izpausmēs.

Pēc divdesmit gadu prombūtnes no Vācijas Latgales mazpilsētā Dagdā atgriežas jauns, izskatīgs un turīgs puisis Ivo, ar mērķi organizēt savu dzīvi un uzsākt biznesu vecāku dzimtenē. Ivo ir aprīkots ar lielisku izglītību, viņam ir pieejams kapitāls biznesa iegādei, Dagdā viņu sagaida Latgales meitenes un puiši, viņu sagaida pati Latgale. Sākas raibu piedzīvojumu virkne, kurā, kā galveno, autore izceļ tieši attiecības.

Valoda? Šis ir otrs autores romāns, ko lasu. I. Aizsila raksta droši, plaši, interesanti. Valoda ir laba.

Garlaicīguma pakāpe? Cienījamie grāmatu draugi, veči! Es ar milzu interesi izlasīju garu sieviešu romānu. Vairākās vietās smējos balsī. Erotisko ainu apraksti man lika domāt par to, kā tās vajadzētu aprakstīt?

Romāns nav garlaicīgs! Man šis faktors šķiet pat ļoti svarīgs. Lasot es sajutu jaunās rakstnieces spēku. Nojaušu, viņa spēs pateikt jebko. Tas nozīmē, jebkuru vēstījumu spēs pateikt man (lasītājam) interesantā valodā.

Vēstījums? Attiecības mani neinteresē. Dzīvē esmu saticis sievietes, kuras mēģina noskaidrot ‘’kas tas bija’’, ‘’kādas ir mūsu attiecības’’, u.c. Es aizbēgu. Mani biedē šie jautājumi. Es tos neizprotu, es vienkārši dzīvoju.

Dagda, kā Latgales pērle. Latgales cilvēki. Sadzīve. Vācu reemigranta piedzīvojumi Latgalē. Mazpilsētas veikala darbība, pārvalde. Lieliskas epizodes. Lasīt bija interesanti. Man nav atbilstošas izglītības, bet es reiz vadīju nelielu veikalu mazpilsētā un tirdzniecības stendu dēstu tirgū. Interesanti.

Iespējams, galvenā atziņa, ko guvu, lasot šo romānu. Ja Dievs ir mīlestība, tad sekss ir ļoti nozīmīga mīlestības (Dieva) daļa. Autore apraksta vairākas erotiskas situācijas, neizmantojot ne latviešu lamu vārdus, (tos ko mēs uztveram, kā lamu vārdus), ne arī anatomiskus apzīmējumus. Apraksti ir erotiski, uzbudinoši un fantāziju un iztēli rosinoši. Tie ir gari. I. Aizsila ar vārdiem glezno erotiskas ainas, nesaucot detaļas vārdos. Man viss top skaidrs. Pulss paātrinās. Es lasot nedomāju par asinsspiedienu, es domāju par Džeraldīni! Paliek milzīgs telpa manai iztēlei. Erotikas ainas ir lieliskas.

Un tagad vārds Ilzei Aizsilai.

13. – Matilde mani brīdināja (sapnī): ja tu nekavējoties neatgriezīsies Latvijā, tev pavērsies vilinošas iespējas noiet no ceļa un padarīt kaunu visai draudzei. – Prāvests uz pirkli aprāvās un paskatījās uz sievu, piebilstot: – Lai arī tas, kā mēs zinām, nav nekas jauns.

31. – …jeb Vācijas latvietis – izvilka no somas pudeli, atskrūvēja to un piedāvāja arī Jānim.

– Rītu sākt ar vinčuku? Neslikti!

– Nē, tu pagaršo!

– Jānis ierāva, saviebās un ar ļoti skumju acu skatienu vērsās pie svešā ceļa biedra:

– Es, protams, saprotu, ka Vācijā nav bijis labs vīnogu ražas gads, bet kas tāpar suslu? Dresings kaut kāds.

– Rīslings. Bezalkoholisks dzirkstošais vīns, sauss. Draudze iedeva kā ceļa maizi.

– Bezalkoholisks? Paga, paga, es nesapratu – tad alkohols jāpiepērk pašam klāt vai kā?

47. – …parasti viņš brauca ar draudzes folksvāgenu un nebija iedomājie, ko par to teiktu citi. Kāpēc lai citi vispār domātu par kāda sveša cilvēka mašīnu un to, cik tā izmaksā?

181. – Ivo pagriezās pret dāmu. Caurspīdīga blūzīte. Ivo smagi norija siekalas. Viktorija vēroja viņa ādamābola kustību, un acimredzot tas viņu uzvilka jo īpaši… Viktorija šorīt izskatījās iekārojama. Ivo pūlējās bloķēt prāta veidotās ainas, kas raisīja dažādu rakursu kailskatus. Nekas neizdevās – attēli turpināja rindoties acu priekšā.

261. – Vecāki rūpējas, lai uzvedos atbilstoši savam statusam, lai man apkārt ir atbilstošs draugu loks un viss, ko daru, ir viegli paredzams un kontrolējams. Mani draugi pārsvarā ir tikai manu vecāku draugu bērni. Līdzīgi bija arī ar meitenēm.

G. – Romānā darbojas veiksmīga modes nama turīga atavase Raimonds Cimmermans.

327. – Tur viņa bija: jauna, maiga, silta un smaržiga kā ūdensroze. Lai gan viņs neatcerējās, vai ūdensrozes vispār smaržo. Lai kā arī būtu, šī smaržoja tieši tā, kā viņam patika.

Un lai gan Ivo spēja iztēloties visu, ko vien vēlējās, viņš nespēja nociesties, neatkailinot un neaplūkojot Kamenes krūtis dzīvē…

Kaut kā tā. Romāns mani rosināja domāt par garlaicības faktora nozīmi literatūrā, par erotisku ainu attēlojumu mākslā, par Latgali, kas ir kolosāla un par attiecībām un pašu dzīvi, kas ir svarīgāk, izprast attiecības vai dzīvot?

Facebook grupa “Izcilas grāmatas” un Goodreads.com
Lasītāja Anita Gāga

Nu ko, pirmais lielais jaunā gada darbs paveikts – nupat izlasīju Ilzes Aizsilas darbu “Mīlas kastings”, kurš klajā nācis aizvadītā gada nogalē.
Autores komentārs grāmatas beigās par to, ka visi notikumi un tēli, ir izdomāti, manā prātā uzreiz uzgleznoja Ilzi ar tādām mīļām vāverītes austiņām, ar kādām grāmatā rotājās Kamene. Nezinu, varbūt tās Ilzei patiesi esmu redzējusi, kad studiju gados dzīvojām Burtnieku kojās, jo viņai tādas noteikti piestāvētu.
Par darbu runājot, to caurvij Ilzes siltās jūtas pret dzimto pusi. Pirms darba lasīšana biju pārliecināta, ka darbība norisināsies Ezerniekos, bet, šķiet, kolorītāki tēli autores iztēlē tomēr ir Dagdā. Un tomēr – Ezerniekiem arī ir atvēlēta kaut neliela aina, un viena no tām, kas arī mani uzrunā, esot tajā pusē – kalns, atrodoties uz kura paveras lielisks skats uz ciematu un redzami vairāki torņi, bet netālu mierīgs spoguļojas Ežezers… Nebūt neesmu vietējā, bet daudzas vietas, kuras Ilze piemin darbā, šķiet tik pazīstamas, lai arī skatītas, minoties ap ezeru uz velo. Manuprāt, ar gadiem darbā pieminētie vietvārdi tikai iegūs lielāku vēsturisku nozīmīgumu, bet pats darbs būs liecinieks autores darba gaitām sabiedrisko attiecību jomā un siltajām jūtām pret Vāciju un vācu valodu, kas padziļināti apgūta studentu apmaiņas programmā un ik pa laikam tik iederīgi iespraucas tekstā.
Darbs patiesi rada īstu vasaras sajūtu, kas ir tikai lauku vidē Latgalē. Lai arī te jau ir iezagušies modernās pasaules elementi, joprojām dzīvi ir gan vietējie ēdieni, vietējās iestādes un svētki, kuri popularitāti iemantojuši arī ārpus Dagdas robežām, un tas piešķir darbam īpašu šarmu. Atzīšos, tīmekļa dzīlēs tomēr meklēju divas lietas, kas pieminētas darbā – ciemu Astašova, lai vizualizētu to, kas aprakstīts darbā, un informāciju par kādu mākslas darbu.
Darbs kā radīts ziemas brīvdienām, lai smeltos Latgales siltumu gan no dabas aprakstiem, gan cilvēcīgajām attiecībām.

Facebook
Rakstniece, raidījuma “Grāmazīme” vadītāja un grāmatu blogere Gunita Lagzdiņa-Skroderēna

Nekad neesmu bijusi Latgalē (jā, zinu, zinu, eju stūrī kaunēties 🙈). Bet kaut kādi priekšstati un asociācijas par šo reģionu “platajā galā” man ir. 1) Daudzie ezeri un pasakaini skaistā daba – kā skats, tā atklātnīte (apsolu – aizbraukšu ❣️). 2) Šmakovkas dzīšanas tradīcija un tradīcija kārtīgi izvicināt dūres, jo īpaši godu reizēs (tu laikam īsti neskaities pabijis Latgalē, ja neesi pa gurķi atrāvies 🙈🤣). 3) Kāzas 3 dienu garumā un kapusvētki kā Dziesmu svētku mēroga radu festivāls (tādos man – kapu kultūras fanei – gribētos pabūt 🤩). Un visbeidzot – 4) latgaliešu plašā sirds, kas ikvienam svešiniekam liek justies kā mājās (ja vien, protams, tu neuzprasies dabūt pa duņķi 🤣). Nu tāda ir “mana” – Kurzemes katlā augušas meitenes – Latgale. Tāpēc bija jo interesantāk lasīt Ilze Aizsila, kā viņa pati to nosaukusi, atzīšanos mīlestībā savai dzimtajai pusei Dagdai (eju gūglēt, kur tāda ellē ratā atrodas🙈🤣), kas rezultējusies romānā ar intriģējošu nosaukumu “Mīlas kastings”. (Par grāmatas vāku miljons cepumu – superskaists! 😍😍😍)

Sižetu nestāstīšu (lasiet paši!), bet savās asociācijās par Latgali daudz nekļūdījos. Tur ir viss. Un vēl vairāk. Kāds reiz manu “Lādi” salīdzināja ar mūsdienu “Skroderdienām”, tad nu es šo stafetes kociņu ar prieku nododu Ilzei. “Kastingā” i ķīvējas, i mīlējas, i dabonas, i nedabonas, i rokas palaiž, i brūtējas. Citiem vārdiem sakot, iet raibi, bet galu galā katram varonim tiek pēc nopelniem. 🤘🤩 Un tas viss ar milzīgu mīlestību pasniegts šokolādes biezuma un salduma mērcē, laikam lai noskalotu šmakovkas sūrumu. 👌

Ja prasās ko pa īstam romantisku, šis ir īstais gabals! 👍

Facebook

Dzejniece Līga-Samanta Ziediņa

Šogad kaut kā esmu apmāta ar romāniem!
Pirmkārt gribu uzslavēt mākslinieci par tik skaistu vāku! Wow! Apbrīnas vērts grāmatas vāks! 💚
Tas atgādina vasaru/pavasari pēc tā es tik ļoti ilgojos!
Man ļoti patika grāmatas vēstījums! Tik ļoti intetesanti caur grāmatas lappusēm raudzīties uz Dagdu! Tik viegls un tajā pašā laikā līkločiem pilns stāsts. Es izbaudīju katru vārdu, katru teikumu! Bija ļoti interesanti mācīties lasīt latgaliski un krieviski! Un man ļoti iepatikās tas, ka tieši grāmatā ir aprakstīts kā māksliniece glezno patiesībā grāmatas vāku!
Nedrīkstu teikt neko daudz vairāk, jo tad sanāks, ka es grāmatu nospoilošu! 🤭
Pateikšu tikai to, ka atradu arī sevi šīs grāmatas varoņos! ❤️

10/10

#JoGāmatasIrJālasa

11.06.2022.