Japāņu miera mākslas vakars

16.maijā plkst. 18:00 Japāņu miera mākslas vakars “Samuraju parkā” Egļuciemā, Babītes pagastā.

SAMURAJU CĪŅAS MĀKSLA

„Samuraju parks” – ir brīvprātīgo kustība, kas ar Bulduru dārzkopības vidusskolas atbalstu darbojas Babītes novada Egļuciemā, praktizē miera mākslu un popularizē japāņu nemateriālo kultūras mantojumu – zobenu cīņas mākslu – Latvijā. Tiek apgūtas zobenu cīņas, seno japāņu koka ieroču izmantošana (angļu val.: bokken (koka zobens), bo (koka nūja), wooden naginata (garš koka ierocis – nūja ar platu, asu galu). „Samuraju parks” kustības vadītājs ir Arnis Spurdziņš, kas nodarbojas arī ar bonsai un nivaki koku veidošanu. Tējas rituāls ir neatņemama miera mākslas sastāvdaļa, kas tiek cienīta un uzturēta šajā vietā. Pasākuma viesi varēs ieskatīties „Samuraju parks” ikdienā.

DZEJA

Ilze Aizsila – ir latviešu rakstniece un dzejniece.  2019. gadā kopā ar “Samuraju parks” vadītāju Arni Spurdziņu devusies apgūt Tenshinshō-den Katori Shintō-ryū cīņas mākslu pie pasaulslavenā meistara, senseja  Risuke Ōtake (10.03.1926. – 07.06.2021) un viņa zināšanu pārmantotāja, vecākā dēla senseja Nobutoshi Ōtake (vairāk: www.katorishintoryu.jp; 1960.gadā Katori Shintō-ryu piešķirts Čibas prefektūras nemateriālā kultūras mantojuma statuss). Naritas un Čibas pilsētās un apkaimē esošo parku, tempļu un okeāna krasta apmeklējums ir iedvesmojis jauniem dzejoļiem, dažus no tiem varēs dzirdēt pasākuma laikā 16.maijā.

MŪZIKA

“Balti” (Babītes Kultūrizglītības centra amatiermākslas kolektīvs, vadītāja Valda Bagāta) – ir viens no ievērojamākajiem koklētāju ansambļiem Latvijā, kas plūc laurus arī starptautiska līmeņa konkursos. Par godu Latvijas un Japānas sadraudzības simtgadei 2021. gada decembrī Roppongi Hills centrā Tokijā tika pārraidīts tiešraides koncerts, kurā ar muzikālu performanci piedalījās arī “Balti”. 16.maijā koklētāju ansamblis priecēs ar japāņu tautasdziesmām.

KINO

“Every Day a Good Day” | “Katra diena ir laba diena” (2018). (Drāma; angļu val.; režisors OMORI Tacuši; treileris: https://ej.uz/16maijakino). Filmas demonstrācija notiek sadarbībā ar  Japānas vēstniecību Latvijā un Japānas Fondu.

KAS IR MOČI?

Moči ir tradicionāls japāņu kulinārijas produkts, kārums, kas tiek gatavots no rīsiem. Pasākumā tas tiks gatavots pēc senām japāņu tradīcijām. Klātesošie varēs degustēt un baudīt arī tēju.

Ieeja: bez maksas. Pasākums notiks brīvdabā.

Vieta: aiz kokaudzētavas “Bulduri” jāturpina ceļš taisni aiz Egļuciema zīmes, golfa laukuma virzienā (labajā pusē redzami dārzi), aiz pagrieziena labajā pusē redzēsit lielus japāņu vārtus.