Ilze Aizsila un Samuraju parks

Japāņu miera mākslas vakars bildēs

16.maijā ar dzeju, ieskatu kara cīņas mākslā, kokļu skaņām un japāņu dziesmām, moči veidošanu pēc senām tradīcijām, tēju un kino – aizvadīts pirmais Japāņu miera mākslas vakars.

Pasākums norisinājās Egļuciemā, Mārupes novadā, un to organizēja “Samuraju parks” sadarbībā ar Japānas vēstniecību Latvijā. Vakaru vadīja rakstniece un dzejniece Ilze Aizsila, ar muzikālām performancēm priecēja Babītes Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis “Balti” (vadītāja Valda Bagāta), kas izpildīja vairākas japāņu dziesmas.

Video: Japāņu miera mākslas vakars Samuraju parkā 2022

Viesus uzrunāja Japāņu vēstniecības Latvijā pārstāvis Yasuto Tokashiki kungs, kas atbild par kultūras un izglītības jautājumiem. Ar “Samuraju parks” vadītāja Arņa Spurdziņa līdzdalību vēstniecības pārstāvis pagalmā iestādīja sakuras koku, lai tādējādi simboliski iesakņotu japāņu nemateriālo kultūras mantojumu šajā vietā.

Vakara viesiem bija unikāla iespēja noklausīties Ilzes Aizsilas Japānā tapušo dzeju. Tā veltīta pašizaugsmei un atmiņām par tikšanos (2019) ar leģendāro senseju Risuke Ōtake (1926 – 2021), kas dzīvojis netālu no Naritas pilsētas. Rakstniecei šī satikšanās pavēra ceļu uz Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū kara cīņas mākslu, kā arī iedvesmoja daudziem jauniem gara darbiem un rakstniecību kopumā.

Pateicoties “Samuraju parks” dalībniekiem, klātesošie iepazina samuraju cīņas mākslā izmantojamos ieročus un redzēja dažas cīņas epizodes.

Pasākuma izskaņā bija skatāma režisora Omori Tacuši filma “Every Day a Good Day” (“Katra diena ir laba diena” (2018); treileris: https://ej.uz/16maijakino), kas tika demostrēta sadarbībā ar Japānas vēstniecību Latvijā un Japānas Fondu.

Skatoties filmu par tējas rituālu nozīmi kādas sievietes dzīvē, viesi baudīja moči un arī īstu japāņu tēju.

Publicitātes foto (16.05.2022.)