Ilze Aizsila, Mīlas kastings

Izdots romāns “Mīlas kastings”

2021. gada izskaņā rakstniece Ilze Aizsila iepriecina ar nu jau trešo publicēto grāmatu. “Mīlas kastings” ir romantiskais romāns, kas ir viens no izdevniecības “Apgāds Zvaigzne ABC” romānu konkursa laureātiem un priecē lasītājus ar latgaliešu humoru, kolorītiem tēliem un mūsdienu Dagdas ainavām.

Autore atklāj: “Šo darbu sāku rakstīt 2019. gada rudenī, kad sniega vēl nebija (neesmu pārliecināta, vai sniegs togad mūs bija aplaimojis ar savu pelēkbalto atnākšanu. Ja bija, tad man tāpat nebija laika tam pievērst uzmanību, tāpēc var uzskatīt, ka sniega 2019./2020. gada ziemā manā dzīvē nebija). Toreiz man ne prātā nenāca šaubīties, ka manuskripts kļūs par lasāmu darbu (kaut gan nekādu priekšvēstnešu šādai pašiedvesmojošai pārliecībai arī nebija).

Darbs tapa 2019. gada izskaņā, kad pasaule nāca klajā ar uzstājīgu piedāvājumu baidīties no vīrusa ar dīvainu nosaukumu. Neuztaucoties par pandēmijas neizbēgamību, manuskriptu izdevās veiksmīgi pabeigt un ar veselīgu smaidu nodot izdevniecībai “Apgāds Zvaigzne ABC” vērtēšanai. Viss beidzās labi, es varēju turpināt cerēt, ka tā tas arī būs, tāpēc ķēros pie darba uzlabošanas un veicu tajā it kā sīkus, bet apjomīgus un būtiskus papildinājumus (tas aizgāja līdz pat romāna nosaukuma maiņai). Man paveicās vēl vairāk – romānā “ierakstījās” īpaša glezna, un pēc tam tā materializējās dabā! Beigu beigās tas pats zīmējums apķēra grāmatas vāku no priekšpuses, laipni atvēlot otru pusi grāmatas pašreklāmai. Mīļās paldies gleznotājai Ilzei Krastiņai par skaisto Kamenes portretu!

“Mīlas kastinga” rakstīšana man sniedza daudz prieka (sakompresēts 400 lappusēs). Tolaik uz vairākiem mēnešiem domās pārcēlos uz savu dzimto pusi, kuru fantāzija spēja paspilgtināt un papildināt ar aizraujošiem tēliem. Patiesībā pagāja vairāk nekā gads, līdz es tā pa īstam iepazinu sava romāna varoņus. Iepazinu un atbilstoši pielaboju… Interesanti apzināties, ka esmu radījusi tēlus, kas šķiet kā reāli cilvēki un kurus neviens nekad neiepazītu, ja neizlasītu konkrēto literāro darbu. Vēl interesantāk ir atskārst, ka viņi ir manā atmiņā iegūluši tik dziļi, ka faktus par viņu izdarībām atceros labāk nekā to, ko pati darīju tajā laikā, kad viņi demonstrēja man savus “izgājienus”. Bet par to vairāk – pašā grāmatā.

Esmu pateicīga 2021. gadam un visiem cilvēkiem, kuri bijuši man blakus, lai palīdzētu ar ieteikumiem, uzmundrinājumu, šokolādēm un atbalstu. Starp citu, grāmatas lasītājiem būs iespēja izbaudīt skaistās Latgales lauku ainavas, vizuālo mākslu, romantiskas ķibeles, daudzvalodību un vieglu latgaliešu humoru. Ui, piemirsu par pašu galveno – lasītāji varēs pārliecināties, vai autores interpretācija par “mīlas kastingu” sakritīs ar paša priekšstatiem vai iedomām. Paldies cilvēkiem, kuri tiešā un netiešā veidā sniedza daudz padomu, lai darbs taptu tik košs, kā tas izskatās no malas!”

Vairāk par grāmatu lasiet šeit!

Mīlas kastings