Ilze Aizsila, Indra Ēķe-Začeste

“Dzīvot naktij” atvēršanas svētki

2021. gada 12. augustā sapņainā noskaņā atklāta Ilzes Aizsilas un Indras Ēķes-Začestes pirmā grāmata – mīlestības romāns “Dzīvot naktij”. Pasākums norisinājās izdevniecības “Latvijas Mediji” jaunā biroja piektajā stāvā ar debešķīgu skatu uz Rīgas panorāmu.

Tā kā grāmatā akcentēta sinhronitāte, sapņi un noslēpumainība, arī šajā pasākumā tika izmantoti minētie elementi – saturā un telpas noformējumā.

Grāmatas atvēršanas svētkos katrs viesis saņēma pārsteigumu – izkrāsotu papīra gulbīti vai kuģīti -, kurā bija ieslēpts atslēgas vārds un pulksteņa laiks, lai tādējādi katrs no klātesošajiem varētu piedalīties pasākuma veidošanā ar saviem jautājumiem.

Sarunu gaitā autores atklāja, kā viņām veicās manuskripta rakstīšana, pastāstīja par gūto atzinību izdevniecības “Latvijas Mediji” konkursā “Vakara romāns”, kā arī atklāja sava radošā ceļa pirmsākumus, izaicinājumus un nākotnes plānus.

Pasākums noslēdzās ar vēl kādu pārsteigumu: pirmo reizi publiski tika atskaņota dziesma, kas veltīta autoru debijas romānam un ir ar tādu pašu nosaukumu “Dzīvot naktij” (vārdi – Ilze Aizsila, mūzika un balss – Viktorija Kortmann).

12.08.2021. (Foto Karīna Miezāja, Latvijas Mediji un no privātā arhīva)