Ilze Aizsila japāņu kimono

Atklāšanas svētki

2023. gada 19. augustā eksotiskā Japānas gaisotnē Mārupes novadā atklāta rakstnieces Ilzes Aizsilas jaunākā grāmata “Kārdinošs pavērsiens. Attiecību stāsti erotiskās noskaņās”.

Autore klātesošos iepazīstināja ar Samuraju parku un leģendām apvīto 600 gadu seno japāņu zobenu cīņas mākslu. Kopā ar Samuraju parka vadītāju un arboristu Arni Spurdziņu rakstniece svinīgi atklāja Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū skolas dibinātājam Iizasa Choisai Ienao veltīto koka glezniņu un stāstīja par saviem piedzīvojumiem Japānā, kad bija devusies pie zobenu cīņu meistara, senseja Risuke Otake. Ar iesaistīšanos japāņu miera mākslā arī sākušās būtiskas pārmaiņas viņas radošajā dzīvē. Ilze sākusi rakstīt, un drīz vien publicētas pirmās grāmatas. Brīvajā laikā autore raksta dzeju, to pasākuma viesi varēja dzirdēt ierakstā īpaši izveidotā Klausāmtelpā. Vēl pasākuma vietā jaunas sajūtas varēja noķert aromdiagnostikas telpā, kur Ievas Medziņas vadībā ar dabīgo eļļu starpniecību izzināja savu sievietes vai vīrieša tipu.

Siltajā dienā rakstnieci apsveica viņas ģimene, radi, draugi, kolēģi, bibliotekāres, lasītāji, rakstnieki un dzejnieki (Džena Andersone, Annija Streikiša, Ieva Īzāka-Harjo, Zane Zusta, Krista Anna Belševica, Andris Alps).

Zvaigzne ABC veikala pārstāvniecībai bija iekārota tējas rituālu telpa, kur tā piedāvāja iegādāties Ilzes Aizsilas grāmatas par īpašu svētku cenu.

Viesus priecēja arī autores sarūpētais cienasts, tostarp moči kārumi un īpašā Samuraju parka tēja no bumbieru mizām. Samuraju parka pagalmiņā viesi baudīja Mājas kafejnīcu dienas īpašo virtuvi, vēroja zobenu cīņu demonstrējumu un izmantoja iespēju nofotografēties ar svētku gaviļnieci.

Diena noslēdzās ar mierpilnu bonsai – nivaki koku veidošanas meistarklasi Arņa Spurdziņa izpildījumā.

Par grāmatu

Jaunākajā grāmatā “Kārdinošs pavērsiens” autore ir iepinusi jaunības formulu – iemīlēšanās, erotiski pavērsieni un smaidu raisoši pārsteigumi… Tas viss un arī dažādi varoņi ar savām īpašajām rakstura iezīmēm izkrāšņo katru no sešpadsmit stāstiem. Vairāk par stāstu krājumu lasiet šeit!